تبلیغات
گروه گرافیک، سینما و پژوهش هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر - فراخوان هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» اعلام شد / آخرین مهلت ثبت نام 15 مردادماه
 

فراخوان هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» اعلام شد / آخرین مهلت ثبت نام 15 مردادماه

در تاریخ: چهارشنبه 11 تیر 1393-10:20 ق.ظ

هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را همزمان با ولادت باسعادت حضرت امام موسی كاظم(ع) در آذرماه 1393 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوان، به نقل از مركز گسترش سینمای مستند و تجربی مركز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی كشور، هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را همزمان با ولادت باسعادت حضرت امام موسی كاظم(ع) از 9 الی16 آذرماه 1393 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» كه از فرمایشات حضرت علی(ع) است، برگزار خواهد كرد.
ایجاد امید با تقویت سینمای مستند خلاق ایران و صیانت از هویت ملی مبتنی بر انگاره‌های دینی و ایرانی؛ بازنمایی فرهنگ، تاریخ و جامعه‌ی ایرانی- اسلامی؛ بیان نسبت و نزدیكی سینمای مستند به واقعیت‌های اجتماعی و حقیقت؛ آشنایی فیلمسازان كشور با تحولات نوین سینمای مستند جهان؛ توجه به مباحث اقتصادی سینمای مستند در زمینه‌ی ایجاد امكان برای تولید مشترك، عرضه داخلی و خارجی، نمایش و پخش، از اصول و اهداف جشنواره بین المللی سینماحقیقت است كه طی روزهای 9 تا 16آذرماه 1393 در تهران برگزار خواهد شد.
بخش‌های مختلف هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت كه با هدف استانداردسازی و برپایی یك جشنواره حرفه‌ای و در تعامل با جامعه مستندسازان و صنوف سینمای مستند طراحی شده، به این شرح است: مسابقه ملی، مسابقه بین‌الملل، جایزه شهید آوینی، تصویر عاشورا، بخش‌های جنبی ملی و بین المللی، بازار بین‌المللی فیلم مستند، كارگاه‌های تخصصی آموزشی
در بخش مسابقه ملی و بین‌الملل این جشنواره، فیلم‌های منتخب در سه بخش مستندهای كوتاه (كمتر از 30 دقیقه)، مستندهای نیمه‌بلند (30 تا 60 دقیقه) و مستندهای بلند (بالای 60 دقیقه) به رقابت می‌پردازند. با این توضیح كه فیلم‌های بخش «مسابقه ملی» باید تولید فروردین 1392 به بعد بوده و در قطع DV، DVC، HD، Full HD تولید شده باشند. فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل هم تولید ژانویه 2013 به بعد هستند.
عموم تهیه‌كنندگان و مستندسازان می‌بایست فرم شركت در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت را روی سایت جشنواره به نشانی www.defc.ir و www.cinematajrobi.ir بصورت آنلاین تكمیل نموده، از اطلاعات ثبت شده پرینت گرفته، به امضای تهیه‌كننده رسانده و همراه با نسخه DVD فیلم برای بازبینی به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند. آخرین مهلت ثبت‌نام اینترنتی روز 15 مردادماه 1393و آخرین فرصت برای تحویل آثار به دبیرخانه جشنواره هم روز 25 مردادماه 1393 تعیین شده است.
دبیرخانه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره ??، مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول است. مستندسازان محترم جهت كسب اطلاعات بیشتر می توانند با دبیرخانه جشنواره به شماره 88528314 و روابط عمومی جشنواره از طریق شماره 88511289 تماس حاصل نمایند.
درباره‌ی وبلاگ:بایگانی:


آخرین نوشته‌ها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:

این وبلاگ با حول و قوه‌ی میهن‌بلاگ ایجاد شده است